začať trénovať Kontaktujte nás
0907 147 107
Dom služieb
Rimavská Sobota

O klube Falcon

Náš príbeh

História

Taekwondo WT do Rimavskej Soboty priniesol MUDr. EIDI HAKIMI (4.DAN) v roku 1994, trénovalo sa v telocvični na Dobšinského ulici na základnej škole.  V tých časoch bolo Taekwondo na Slovensku ešte len v plienkach a tréner Hakimi sa zaslúžil o jeho šírenie a vychoval niekoľko do teraz fungujúcich trénerov.  Pod jeho velením sa trénovalo do roku 1999, neskôr musel doktor Hakimi pre pracovné povinnosti odcestovať.

Taekwondo znovu navrátil do Rimavskej Soboty jeho odchovanec Peter Úrek (3.DAN), ktorý sa od roku 2003 snažil tento nádherný šport vrátiť do nášho mesta. V tomto snažení mu pomáhal aj Róbert Bráz (4.DAN).

V roku 2009 Peter Úrek založil občianske združenie pod názvom FALCON TAEKWONDO klub Rimavská Sobota, ktoré pod týmto názvom funguje až do súčastnosti.

Väčší rozvoj klubu začal v roku 2013, kedy sa viacerí dospelí cvičenci, hlavný tréner ale aj rodičia dohodli na spolupráci a spoločnými silami sa vybavila miestnosť od mesta na trénovanie, vytvorili sa tréningové skupiny, nakúpili sa pomôcky na trénovanie a urobili nábory detí.

Postupne sa náš klub rozšíril z 10 na 20 neskôr na 30 cvičencov. Klub začal chodiť viac po turnajoch a začali prichádzať prvé individuálne ale aj klubové úspechy.

V roku 2014 sme už obsadili 2. miesto v hodnotení najúspešnejších klubov okresu. Klub sa začal pravidelne umiestňovať v prvej pätke úspešnosti klubov na domácich turnajoch. Odchovali sme množstvo Majstrov Slovenska ale aj víťazov a finalistov na  medzinárodných turnajoch. V roku 2015 sa stal predsedom klubu Ing. Jaroslav Dóbi 3.DAN. Pod vedením nového predsedu sa klub pohol znova o kúsok dopredu v roku 2016 sme sa stali víťazom kategórie najúspešnejší klub okresu a v roku 2017 sme titul obhájili. Klub získal v roku 2017 aj ocenenie najlepší kolektív roka od SATKD (Slovenská asociácia Taekwondo WT)

K výraznejším úspechom po roku 2015 prispelo aj rozhodnutie priniesť do klubu alternatívu – druhý bojový šport CHAMBARU. Iniciátorom bol Miroslav Bitala a neskôr tento šport prebral Mgr. Tibor Figei.

Tibor sa v tomto športe našiel a rýchlo sa mu podarili spolu so svojim asistentom Ladislavom Laššákom vychovať majstrov Slovenska. On sám získal ja najvýrasnejšie výsledky v rámci Slovenska a to zisk titulu Majstra Sveta 2016 ( TOKIO ) a Majstra Európy ( PARIŽ ). Tibor sa angažuje aj pri rozvoji CHANBARI v rámci Slovenska a postupne sa zúčastnujú viacerých medzinárodných turnajov, svetových hier na ktorých už tiež zaznamenali nemalé úspechy.

Náš príbeh pokračuje

Súčasnosť

Každý rok prinesieme do Rimavskej Soboty cez 200 medailí, viacero klubových ocenení. Spolu trénuje v klube aktuálne cez 50 registrovaných členov.  V klube neustále pracujeme na rozvoji a verejnosti ponúkame aj kondičné tréningy (FALCON TABATA) a angažujeme sa od roku 2016 aj v práci z hendikepovanými športovcami.

0
Majster Sveta
0
Registrovaných členov
0
Zlatých medailí
0
Klubových ocenení
Bez nich by to nešlo

Významné osobnosti klubu

Zakladateľ taekwonda

Eidi Hakimi

Zakladateľ Taekwonda v RS a na Slovensku.
Držiteľ 4.DANU

Zakladateľ klubu

Peter Úrek

Zakladateľ Falcon taekwondo klubu v RS.
Držiteľ 3.DANU

Róbert Bráz
Spoluzakladateľ klubu

Róbert Bráz

Spoluzakladateľ Falcon taekwondo klubu v RS.
Držiteľ 4.DANU

Nábor nových falconistov

Členské už od 20 € / mesiac
Foto

Galéria