začať trénovať Kontaktujte nás
0907 147 107
Dom služieb
Rimavská Sobota

Taekwondo

História a vznik

Taekwondo

Taekwondo je bojové umenie, ktoré sa ako forma sebaobrany vyvinulo kombináciou rôznych bojových štýlov, ktoré existovali v Kórei posledných 2000 rokov a niektorých štýlov bojových umení z okolitých krajín. Toto bojové umenie včlenilo prudké priamočiare pohyby a údery z karate, kruhové pohyby z kung-fu s prirodzenými kopacími technikami. Viac ako 50 typicky čínskych kruhových pohybov rukami je identických s technikami rúk v modernom taekwonde. A medzi niekoľko starších štýlov, ktoré prispeli patria: Tang-su, Taek Kyon, tiež známy ako Subak, Tae Kwon, Tae Kwonpup.

Umenie kopu a úderu

Taekwondo

Úder nohou

Tae

Úder päsťou

Kwon

Cesta / metóda

Do

Trénujeme aj hendikepovaných

Para Taekwondo

Para Taekwondo

Prelomovým rokom pre ParaTaekwondo sa stal rok 2006, kedy začínajú fungovať para turnaje v športovom zápasení. V roku 2013 sa k nim pridala disciplína predvádzanie foriem POOMSAE (Martial art forms)

V Januári 2017 bolo ParaTaekwondo oficiálne zaradené do programu Paralympíjskych hier v roku 2020 v Tokiu. Predvádzanie foriem však dostane šancu až o 4 roky neskôr. Hendikepovaní športovci sú rozdelení do kategórii podľa postihnutia (telesné – mentálne). Falcon má šancu vychovať hendikepovaného športovca, ktorý by sa mohol predstaviť na Olympiáde.

Od roku 2017 v klube trénuje jeden hendikepovaný športovec s Downovým syndrómom, ktorý je zaradený do kategórie P20 – mentálne postihnutie. Náš odchovanec pre nás môže reprezentovať v predvádzaní foriem POOMSAE.